Křišťálová UV pryskyřice Pentart, 20 ml

186 Kč 153,72 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
1.6.2023
Možnosti doručení

Jednosložková UV pryskyřice Pentart je určena pro rychlé tvoření menších výrobků z pryskyřice a pro finální vrstvy na větších výrobcích z dvousložkové pryskyřice a z dalších materiálů.

UV pryskyřice Pentart HARD vytváří průhledný, lesklý, tvrdý, sklu podobný povrch. Je tak ideální na výrobu šperků, výrobu krystalů z pryskyřice a na vytváření imitace vody například v modelářství.

K vytvrzení je nutné použit UV lampu.

Tuto UV pryskyřici lze barvit všemi barvami, pigmenty a prášky z naší nabídky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S touto UV pryskyřicí vytvoříte celý výrobek, nebo jí můžete použít pouze na finální vrstvu výrobku tak, že jí jednoduše vymáčknete z tuby a vytvrdíte jí pod UV světlem. Odpadá tím míchání složek a je tak skvělou alternativou dvousložkové pryskyřice, když potřebujete jen malé množství, které se u dvousložkové pryskyřice míchá velmi špatně.

Tenké vrstvy se vytvrzují cca 1 minutu, silnější vrstvy do maximální šířky 3 mm se vytvrzují cca 2 minuty. Délka vytvrzování přímo závisí na kvalitě a síle vytvrzovací UV lampy, míře probarvení a na vložených předmětech. Je samonivelační, vytváří tak hladký povrch.

Tato pryskyřice je určena pro vrstvy maximálně 3 mm. V případě, že je pryskyřice čirá a bez vložených předmětů, je možné vytvrzovat rovnou celé 3 mm. V případě silnějšího probarvení, nebo vkládání předmětů, přes které nepronikne světlo z UV lampy, doporučujeme nanášení v tenčích vrstvách a průběžně tyto vrstvy řádně vytvrzovat. V závislosti na vrstvě a množství pigmentace může trvat vytvrzování déle, než jsou výše uvedené časy.

Ideální je vytvrzování ve formách, které jsou průsvitné, nebo je prosvítí UV lampa. Například u kovových lůžek doporučujeme aplikaci po tenčích vrstvách.

V případě, že povrch zůstává i po vytvrzení lepivý, doporučujeme znovu použít vytvrzovací UV lampu. Další možností je otřít povrch papírovou utěrkou namočenou v acetonu, nebo v odlakovači na nehty.

Bezpečnostní opatření:

  • při zasažení očí je vypláchněte velkým množstvím vody. Vyvarujte se polknutí či vdechnutí materiálu. Při požití nebo zasažení sliznic vyhledejte lékaře;
  • po práci si důkladně umyjte ruce, zejména před jídlem. Při tvoření výrobku nekuřte, nepijte ani nejezte;
  • pracujte v dobře větraném prostoru s (důležité!) nízkou vlhkostí (ne více než 30–40 %);
  • teplota nesmí být nižší než 20 °C a vyšší než 30 °C;
  • pracujte pouze v rukavicích, pryskyřice může na kůži vyvolat alergickou reakci;
  • doporučujeme chránit vaše dýchací cesty respirátorem nebo celoobličejovou maskou;

Doplňkové parametry

Kategorie: UV pryskyřice a lepidla
Hmotnost: 0.045 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.