Křišťálová UV pryskyřice Pentart, 20 ml

193 Kč 159,50 Kč bez DPH
Skladem

Jednosložková UV pryskyřice Pentart je určena pro rychlé tvoření menších výrobků z pryskyřice a pro finální vrstvy na větších výrobcích z dvousložkové pryskyřice a z dalších materiálů.

UV pryskyřice Pentart HARD vytváří průhledný, lesklý, tvrdý, sklu podobný povrch. Je tak ideální na výrobu šperků, výrobu krystalů z pryskyřice a na vytváření imitace vody například v modelářství.

K vytvrzení je nutné použit UV lampu.

Tuto UV pryskyřici lze barvit všemi barvami, pigmenty a prášky z naší nabídky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S touto UV pryskyřicí vytvoříte celý výrobek, nebo jí můžete použít pouze na finální vrstvu výrobku tak, že jí jednoduše vymáčknete z tuby a vytvrdíte jí pod UV světlem. Odpadá tím míchání složek a je tak skvělou alternativou dvousložkové pryskyřice, když potřebujete jen malé množství, které se u dvousložkové pryskyřice míchá velmi špatně.

Tenké vrstvy se vytvrzují cca 1 minutu, silnější vrstvy do maximální šířky 3 mm se vytvrzují cca 2 minuty. Délka vytvrzování přímo závisí na kvalitě a síle vytvrzovací UV lampy, míře probarvení a na vložených předmětech. Je samonivelační, vytváří tak hladký povrch.

Tato pryskyřice je určena pro vrstvy maximálně 3 mm. V případě, že je pryskyřice čirá a bez vložených předmětů, je možné vytvrzovat rovnou celé 3 mm. V případě silnějšího probarvení, nebo vkládání předmětů, přes které nepronikne světlo z UV lampy, doporučujeme nanášení v tenčích vrstvách a průběžně tyto vrstvy řádně vytvrzovat. V závislosti na vrstvě a množství pigmentace může trvat vytvrzování déle, než jsou výše uvedené časy.

Ideální je vytvrzování ve formách, které jsou průsvitné, nebo je prosvítí UV lampa. Například u kovových lůžek doporučujeme aplikaci po tenčích vrstvách.

V případě, že povrch zůstává i po vytvrzení lepivý, doporučujeme znovu použít vytvrzovací UV lampu. Další možností je otřít povrch papírovou utěrkou namočenou v acetonu, nebo v odlakovači na nehty.

Bezpečnostní opatření:

  • při zasažení očí je vypláchněte velkým množstvím vody. Vyvarujte se polknutí či vdechnutí materiálu. Při požití nebo zasažení sliznic vyhledejte lékaře;
  • po práci si důkladně umyjte ruce, zejména před jídlem. Při tvoření výrobku nekuřte, nepijte ani nejezte;
  • pracujte v dobře větraném prostoru s (důležité!) nízkou vlhkostí (ne více než 30–40 %);
  • teplota nesmí být nižší než 20 °C a vyšší než 30 °C;
  • pracujte pouze v rukavicích, pryskyřice může na kůži vyvolat alergickou reakci;
  • doporučujeme chránit vaše dýchací cesty respirátorem nebo celoobličejovou maskou;

Doplňkové parametry

Kategorie: PRYSKYŘICE
Hmotnost: 0.025 kg

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení