Nejčastější otázky a odpovědi

 Abyste se z forem mohli radovat co nejdéle, dodržujte několik jednoduchých pravidel: 

 • Při nalití špatně promíchané směsi mohou zbytky tvrdidla zdeformovat formu a odlitek se může přilepit na formu, proto je důležité pryskyřici důkladně promíchat!
 • Mimořádně opatrně pracujte s hořákem a horkovzdušnou pistoli. Nedržte je dlouho na jednom místě, mohlo by dojít k přehřátí pryskyřice v jednom bodu a následnému rozpuštění do formy.
 • Pro prodloužení životnosti formy doporučujeme použít separátor.
 • Formy se nedoporučuje mýt, voda může zanechat stopy a šmouhy. Pokud se nevytvrzená pryskyřice dostane do kontaktu s vodou – pryskyřice ztratí svůj lesk. Nečistoty doporučujeme odstraňovat pouze pomocí lepicí pásky. Neotírejte formu alkoholem, ředidly ani jinými agresivními látkami.
 • Nedoporučuje se skládat formy na sebe. Dávejte pozor, aby se nic nedotklo lesklé části formy. Formy skladujte ideálně v prachotěsných krabicích, při pokojové teplotě a mimo dosah přímého slunečního záření!

   

  Odkud pocházejí vaše produkty?

  Jsme distributoři společnosti z České republiky, proto všechny naše pryskyřice, pigmenty a stejně tak některá barviva, formy, přísady a modifikátory mají českou certifikaci. Nepatrné množství zbývajícího materiálu pochází z jiných zemí, které jsme pečlivě vybrali na základě vysoké kvality materiálů a evropskou certifikaci.

  Máte obchod, kam bych mohl přijet a vybrat si materiály?

  Kamenný obchod nemáme, ale předem zaplacené zboží můžete vyzvednout po telefonické domluvě na adrese: Dobrovodská 2054/53A, 37005 České Budějovice. V pracovní době nám můžete také zavolat na jedno z kontaktních čísel.

  Jsou vaše pryskyřice kvalitní?

  Naše epoxidové pryskyřice jsou vyráběny podle všech evropských standardů kvality. Vyznačují se vynikající ochranou proti žloutnutí (v závislosti na podmínkách skladování vydrží produkty 5 až 10 let nežloutnout), samovyrovnávacími vlastnostmi, po vytvrzení mají lesklý a odolný povrch.

  Má vaše pryskyřice nějaký zápach?

  Naše pryskyřice mají minimální zápach. Ani příjemná vůně však není zárukou bezpečnosti – při práci s jakýmikoli epoxidovými pryskyřicemi doporučujeme používat osobní ochranné prostředky (zejména na ochranu dýchacích cest, očí a rukou).

  Mohou s pryskyřicí pracovat děti, kojící nebo těhotné ženy?

  Důrazně nedoporučujeme, aby děti, kojící nebo těhotné ženy pracovaly s epoxidovou pryskyřicí. Pokud se však nechcete řídit tímto doporučením, pak je práce s pryskyřicí na vaše vlastní nebezpečí a riziko, vždy však používejte osobní ochranné prostředky. Děti by se měly věnovat tomuto tvoření pouze za přítomnosti rodičů nebo jiných dospělých odpovědných osob.

  Jsem začátečník, jaké materiály bych měl zvolit?

  Pro začátečníky a ty, kteří si naše materiály objednávají poprvé, máme na českém trhu novinku – hotové sady založené na populárních technikách Resin Art. Sady obsahují vše potřebné pro okamžitou práci (Pozor! Konkurenční sady často neobsahuji ani desku na malování ART board), dále také kompletní pokyny a video návody, takže se v umělce může okamžitě proměnit i člověk, který se s tímto typem tvoření nikdy nesetkal.

  Je pryskyřice škodlivá?

  Škodlivost práce s pryskyřicí lze srovnávat s toxicitou práce s laky. Při práci s pryskyřicí je nutné používat osobní ochranné prostředky: respirátor, ochranné brýle, rukavice.

  Jak dlouho trvá příprava a zpracování objednávky?

  Odesíláme: Zásilkovna (úterý, čtvrtek a neděli), PPL – každý den.

  Pokud byla objednávka vytvořena a zaplacená do 11:00, předáme ji ještě ten den dopravci (PPL). Pokud byla vytvořena po 11:00, pak je objednávka odeslána další den. Ve výjimečných případech se může doba přepravy prodloužit na 2–5 dní (například o víkendech, svátcích nebo v případě výpadku doručovací služby).

  Pryskyřice přišla zakalená / obsahuje usazeninu. Co dělat?

  V chladných ročních obdobích (a někdy i v chladnějším počasí v teplých ročních obdobích) komponent „A“ houstne a získává zakalený odstín (někdy může obsahovat různé sraženiny / sedliny). Tento proces je normální a vratný. Pro obnovení ideální průhlednosti pryskyřice stačí dát láhev nebo kanystr s pevně uzavřeným víkem do nádoby s horkou vodou, dokud zákal úplně nezmizí. Potřebný čas závisí na objemu pryskyřice – od 30 minut do 90 minut.

  Zboží bylo během cesty poškozeno. Co dělat?

  Po obdržení zásilky zkontrolujte, zda nedošlo k vnějšímu poškození. Pokud je to možné, zásilku otevřete ihned po jejím obdržení, abyste v případě jakýchkoli vnitřních vad a poškození mohli ihned ve výdejním místě (nebo za přítomnosti kurýra) sepsat prohlášení o odmítnutí zásilky. Pokud jste si balíček již vyzvedli a zjistili, že je poškozený až po jeho otevření, je nutné, abyste nám napsali na adresu info@resinstudio.cz, uvedli číslo objednávky a přiložili fotografií poškozeného zboží, poté vám budou vráceny peníze.

  Objednávka je dlouho na cestě. Co dělat?

  Pokud objednávka nedorazí ve lhůtě stanovené při jejím vytvoření, kontaktujte nás na jakémkoli telefonním čísle na webu nebo nám napište na e-mail info@resinstudio.cz.

  Pryskyřice neztuhla / zůstává pružná. Co dělat?

  Příčiny tohoto jevu mohou být tři: nesprávný poměr, špatné promíchání komponentů pryskyřice nebo použití pryskyřice, která není určená na ploché lití. Každá pryskyřice má vlastní rozdílný poměr, který je předepsaný v technických specifikacích nebo v pokynech k produktu. Poměry jsou určené pouze pro míchání pryskyřice, kterou odvážíte v gramech (míchání v mililitrech není přípustné, k tomu jsou zapotřebí jiné poměry). Pokud jde o míchání, pryskyřice musí být důkladně promíchávána po dobu 5–7 minut. Materiál se musí seškrabávat ze stran a dna nádoby a musí být znovu intenzivně promíchán ve směru i proti směru hodinových ručiček. Po smíchání se doporučuje přelít pryskyřici do jiné čisté nádoby. Co se týče posledního důvodu – použití pryskyřice, které nejsou určeny na ploché lití – patří sem i bižuterní pryskyřice. Některé pryskyřice mohou být chvíli pružné z toho důvodu, že byly nality v tenké vrstvě.

  Pryskyřice má po vytvrzení kalné pruhy / nedokonalostmi na povrchu.

  Hlavní příčinou tohoto problému je vlhkost, v kapalné formě se pryskyřice nesnese s vodou a vysokou vlhkostí. Vady se mohou objevit tehdy, pokud jste k nalití použili vlhký podklad, pracovali v místnosti s vysokou vlhkostí vzduchu, během deště, mlhy nebo v blízkosti vodních ploch. Pokud žijete ve vlhkém podnebí, můžete riziko těchto vad snížit tak, že budete lít smíchanou pryskyřici pouze tehdy, až bude na dotyk přes nádobu teplá.

  Máte v nabídce sušené květiny na zalití pryskyřicí?

  Pro tyto účely jsou vybírány ty rostliny, které při sušení prakticky nemění svou barvu. Na tvoření jsou ideální, protože vám umožňují vytvářet zářivé a nezapomenutelné výrobky. Z epoxidové pryskyřice a sušených květin můžete vytvářet různé dekorace a dárky na památku, které připomínají teplé a bezstarostné léto. Samotné sušení rostlin na zalití pryskyřicí je namáhavý proces, který ne vždy končí úspěšně. 

Oznámeními o zvýšení ceny na pryskyřici od 10.11.2021

Vážení zákazníci,

velice si vážíme vaší přízně a jsme rádi, že s naší pomocí vytváříte nádherné výrobky z pryskyřice.
Jak jistě víte, dařilo se nám velmi dlouhou dobu udržet nejnižší cenu epoxidové pryskyřice na českém trhu. Bohužel situaci s cenovým nárůstem na trhu se surovinami, která významně zasáhla oblast chemického průmyslu, už nejsme schopni nadále absorbovat. Všichni naši dodavatelé navyšují ceny a toto navýšení se dotýká i epoxidové pryskyřice u nás v Resin Studiu. Musíme tak přistoupit k nepopulárnímu opatření, a to ke zvýšení cen.

Máme pro vás však i dobrou zprávu! Toto zdražení se zatím netýká ostatního materiálu pro tvoření z pryskyřice, a tak můžeme i nadále udržet velmi přívětivé ceny na barviva, pigmentové prášky, dekorace, polotovary na tvoření, startovací sady, pomůcky a příslušenství.

I nadále pro vás neúnavně hledáme nové možnosti v oblasti epoxidových pryskyřic a vždy u nás najdete kvalitní pryskyřice, které si zachovají svůj příjemný poměr cena vs. kvalita.

Těšíme se na vás při další objednávce nebo v naší Facebookové skupině, kde se můžete pochlubit svými výtvory.

Jak vyrobit dárek pro nejlepší kamarádku

Vlastní dárek vyrobený od srdce udělá vždy největší radost. Díky pryskyřici můžete vytvořit takřka cokoliv. Překvapte svou nejlepší kamarádku originálním šperkem nebo dekorací z pryskyřice. Stačí mít jen dobrý nápad a vše ostatní už je hračka.

Silikonová forma na pryskyřici

Vezměte silikonovou formu, přidejte dekorace, například sušené květiny nebo duhové vločky, nalijte do ní pryskyřici a máte hotovo. Naše formy mají dokonale hladký a lesklý povrch, takže práce s nimi je opravdu snadná. Vybírat můžete z mnoha druhu silikonových forem pro vaše kreativní dárky. Velkou výhodou našich forem je také možnost opakovaného používání.

Velmi populární je sada forem na výrobu vlastních svícnů. Sada zahrnuje 3 formy různých velikostí.

Chodí vaše kamarádka pozdě? Vytvořte pro ni pomoci silikonové formy její vlastní hodiny, které už nikdy nepřehlédne a vždy tak přijde včas! Anebo ji obdarujte sadou unikátních vánočních ozdob, které budou každý rok zdobit její vánoční stromeček.

Polotovary k dotvoření

Jestli chcete o něco více zapojit svou fantazii a opravdu překvapit něčím výjimečným, prohlédněte si nabídku našich dřevěných polotovarů pro tvoření. Které si můžete ozdobit ve stylu Fluid Art nebo Resin Art. Vyrobte vlastní podnos, servírovací talíře, dekorativní krabičky a mnoho dalších krásných dekorací.

Startovací sady

Nic dalšího už nehledejte. Vše totiž najdete v jednom balíčku. Startovací sada je vhodná nejen pro začátečníky, kteří si chtějí práci s pryskyřicí nejprve osahat, ale také pro zkušené kreativce. Startovací sady mají totiž tu výhodu, že již obsahují všechny potřebné materiály pryskyřici a barviva, nádoby na mísení i ochranný materiál na pracovní stůl. Navíc v balení najdete podrobný návod krok za krokem doplněný o reálné fotografie nebo video. Jde také o ideální volbu pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet techniku Resin Art.

Oblíbenou novinkou je planeta Neptun, která dokonce svítí ve tmě. Pokud má vaše kamarádka malé děti, určitě jim světlo z Neptunu přijde vhod, až budou v noci zahánění strašidla pod postel. Ale krásně také vynikne v obýváku.

Výhodou také je, že výrobky ze startovací sady jsou hotové během hodiny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení