Nejčastější otázky a odpovědi

Odkud pocházejí vaše produkty?

Jsme výhradní dodavatel produktů společnosti Resin Pro Italy a distributoři společností z České republiky, proto všechny naše pryskyřice, pigmenty a stejně tak některá barviva, formy, přísady a modifikátory mají českou certifikaci a bezpečnostní listy. Nepatrné množství zbývajícího materiálu a zboží pochází z jiných zemí, které jsme pečlivě vybrali na základě vysoké kvality materiálů a evropské certifikace. Všechny produkty před uvedením do prodeje osobně testujeme, proto vám nikdy nebudeme nabízet něco, co bychom si sami nekoupili.

Máte obchod, kam bych mohl přijet a vybrat si materiály?

Kamenný obchod nemáme, ale předem zaplacené zboží můžete vyzvednout po předchozí telefonické domluvě na adrese: Dobrovodská 2054/53A, 37005 České Budějovice. V pracovní době nám můžete také zavolat na jedno z kontaktních čísel.

Jsou vaše pryskyřice kvalitní?

Naše epoxidové pryskyřice jsou vyráběny podle všech evropských standardů kvality. Na vše máme bezpečnostní listy. Naše pryskyřice se vyznačují vynikající ochranou proti žloutnutí (v závislosti na podmínkách skladování vydrží produkty 5 až 10 let nežloutnout, pokud není v popisu pryskyřice uvedeno jinak), samovyrovnávacími vlastnostmi, a po vytvrzení mají lesklý a odolný povrch.

Má vaše pryskyřice nějaký zápach?

Naše pryskyřice mají minimální zápach. Ani příjemná vůně však není zárukou bezpečnosti – při práci s jakýmikoli epoxidovými pryskyřicemi doporučujeme používat osobní ochranné prostředky (zejména na ochranu dýchacích cest, očí a rukou).

Mohou s pryskyřicí pracovat děti, kojící nebo těhotné ženy?

Nedoporučujeme, aby děti, a kojící nebo těhotné ženy pracovaly s epoxidovou pryskyřicí. Pokud se však nechcete řídit tímto doporučením, pak je práce s pryskyřicí na vaše vlastní nebezpečí a riziko, vždy však používejte osobní ochranné prostředky. Děti by se měly věnovat tomuto tvoření pouze za přítomnosti rodičů nebo jiných dospělých odpovědných osob.

Jsem začátečník, jaké materiály bych měl zvolit?

Pro začátečníky a ty, kteří si naše materiály objednávají poprvé, máme unikátní sady pro tvoření z pryskyřice. S těmito sadami vytvoříte oblíbené designy, a s pomocí kompletních pokynů nebo video návodů se snadno vyvarujete začátečnickým chybám. Výsledkem tak bude nejen váš první krásný výrobek, ale také nedocenitelné zkušenosti potřebné pro další tvoření s pryskyřicí.

Je pryskyřice škodlivá?

Škodlivost práce s pryskyřicí lze srovnávat s toxicitou práce s laky. Při práci s pryskyřicí je nutné používat osobní ochranné prostředky: respirátor, ochranné brýle, rukavice.

Jak dlouho trvá příprava a zpracování objednávky?

Zásilky odesíláme každý pracovní den.

Pokud platba za objednávku dorazí do 18:00, pak je odeslána další pracovní den. Ve výjimečných případech se může doba přepravy prodloužit o 2–3 dny (například o svátcích nebo v případě výpadku doručovací služby)

Pryskyřice přišla zakalená / obsahuje usazeninu. Co dělat?

V chladných ročních obdobích (a někdy i v chladnějším počasí v teplých ročních obdobích) komponent „A“ houstne a získává zakalený odstín (někdy může obsahovat různé sraženiny / sedliny). Tento proces je normální a vratný. Pro obnovení ideální průhlednosti pryskyřice stačí dát láhev nebo kanystr s pevně uzavřeným víkem do nádoby s horkou vodou, dokud zákal úplně nezmizí. Potřebný čas závisí na objemu pryskyřice – od 30 do 90 minut.

Zboží bylo během cesty poškozeno. Co dělat?

V chladných ročních obdobích (a někdy i v chladnějším počasí v teplých ročních obdobích) komponent „A“ houstne a získává zakalený odstín (někdy může obsahovat různé sraženiny / sedliny). Tento proces je normální a vratný. Pro obnovení ideální průhlednosti pryskyřice stačí dát láhev nebo kanystr s pevně uzavřeným víkem do nádoby s horkou vodou, dokud zákal úplně nezmizí. Potřebný čas závisí na objemu pryskyřice – od 30do 90 minut.

Objednávka je dlouho na cestě. Co dělat?

Pokud objednávka nedorazí ve lhůtě stanovené při jejím vytvoření, kontaktujte nás na jakémkoli telefonním čísle na webu nebo nám napište na e-mail info@resinstudio.cz.

 

Jak vyrobit dárek pro nejlepší kamarádku

Vlastní dárek vyrobený od srdce udělá vždy největší radost. Díky pryskyřici můžete vytvořit takřka cokoliv. Překvapte svou nejlepší kamarádku originálním šperkem nebo dekorací z pryskyřice. Stačí mít jen dobrý nápad a vše ostatní už je hračka.

Silikonová forma na pryskyřici

Vezměte silikonovou formu, přidejte dekorace, například sušené květiny nebo duhové vločky, nalijte do ní pryskyřici a máte hotovo. Naše formy mají dokonale hladký a lesklý povrch, takže práce s nimi je opravdu snadná. Vybírat můžete z mnoha druhu silikonových forem pro vaše kreativní dárky. Velkou výhodou našich forem je také možnost opakovaného používání.

Velmi populární je sada forem na výrobu vlastních svícnů. Sada zahrnuje 3 formy různých velikostí.

Chodí vaše kamarádka pozdě? Vytvořte pro ni pomoci silikonové formy její vlastní hodiny, které už nikdy nepřehlédne a vždy tak přijde včas! Anebo ji obdarujte sadou unikátních vánočních ozdob, které budou každý rok zdobit její vánoční stromeček.

Polotovary k dotvoření

Jestli chcete o něco více zapojit svou fantazii a opravdu překvapit něčím výjimečným, prohlédněte si nabídku našich dřevěných polotovarů pro tvoření. Které si můžete ozdobit ve stylu Fluid Art nebo Resin Art. Vyrobte vlastní podnos, servírovací talíře, dekorativní krabičky a mnoho dalších krásných dekorací.

Startovací sady

Nic dalšího už nehledejte. Vše totiž najdete v jednom balíčku. Startovací sada je vhodná nejen pro začátečníky, kteří si chtějí práci s pryskyřicí nejprve osahat, ale také pro zkušené kreativce. Startovací sady mají totiž tu výhodu, že již obsahují všechny potřebné materiály pryskyřici a barviva, nádoby na mísení i ochranný materiál na pracovní stůl. Navíc v balení najdete podrobný návod krok za krokem doplněný o reálné fotografie nebo video. Jde také o ideální volbu pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet techniku Resin Art.

Výhodou také je, že výrobky ze startovací sady jsou hotové během hodiny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.