Broušení a leštění výrobků z epoxidové pryskyřice

Chystáte se brousit a leštit svůj výrobek z pryskyřice?

Než začnete s finální úpravou odlitku, vždy jej nechte maximálně vyzrát. Ačkoliv totiž vyjímáme odlitek z formy ve ztvrdlém stavu, tak to neznamená, že v něm proběhly všechny chemické procesy. Stále dochází k jejich provazování v materiálu a k dotvrzování odlitku. K broušení je tak odlitek vhodný za cca 10-14 dní. Broušením nevytvrzeného odlitku docílíte jen nadměrného zanášení brusného papíru a odlitek nikdy nevybrousíte do perfektního lesku.

  • K broušení odlitku z epoxidové pryskyřice budete potřebovat brusné papíry až do zrnitosti 3000, tzn. všechny hrubosti od hrubých papírů až po nejjemnější brusný papír o zrnitosti 3000.

  • Každou zrnitostí brousíme jemně bez vyvíjení tlaku na materiál a to krouživými pohyby až do zrnitosti 3000 brusného papíru. Nikdy nepřeskakujte jednotlivé zrnitosti! Odlitek po obroušení finálně doleštíme utěrkou z mikrovlákna a leštící nano pastou . Pokud však chcete docílit matného povrchu, není potřeba brousit až do zrnitosti 3000. 
  • V průběhu broušení ať už ručního nebo strojového často otírejte plochu odlitku i brusného papíru pomocí utěrky z mikrovlákna. 
  • Nezapomínejte na ochranu dýchacích cest a zraku!

Broušení a leštění pryskyřice je náročná technika. Zřejmě se vám u prvního broušeného odlitku nepodaří docílit perfektního lesku a bude se jednat o zdlouhavý proces. Určitě se ale nevzdávejte, jakmile dostanete broušení do ruky, najdete svůj rytmus a poznáte, kdy je třeba přejít na brusný papír s jemnější zrnitostí a bude se vám dařit dosahovat perfektních výsledků!

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení