Jak vyrobit dárek pro maminku

Pro maminku se snažíme vždy vybírat dárek velmi pečlivě a s láskou tak, abychom jí udělali co největší radost, ať už se jedná o dárek k narozeninám, svátku, ke Dni matek, k Vánocům, či jenom tak pro radost nebo jako poděkování za vše, co pro nás maminka dělá. Co třeba můžete mamince vyrobit k narozeninám, co vyrobit ke dni matek nebo jiným významným dnům?

Velkou radost mívají maminky především z vlastnoručně vyrobených dárků, ze kterých je patrno, že jsme si s výběrem dárku a následně jeho vytvořením, dali záležet. Vlastnoručně vyrobený dárek jistě vykouzlí na maminčině tváři úsměv a radost.

Vynikajícím materiálem pro výrobu takového dárku může být například epoxidová pryskyřice, známá také jako epoxid, licí nebo křišťálová pryskyřice. Lze z ní vyrobit prakticky jakýkoliv výrobek, který se hodí jako originální, nevšední dárek a maminku určitě velmi potěší. Můžete vyrobit například šperky z křišťálové pryskyřice, do kterých můžete zalít maminčiny oblíbené květiny, či fotografii, nebo další malé oblíbené drobnosti dle vlastní fantazie.

Výroba šperků z křišťálové pryskyřice se stává čím dál více populární, jednak proto, že touto technologií lze vytvořit opravdu unikátní výrobky v podobě zmiňovaných šperků, nebo přívěsků, náramků, náušnic, dekorativních broží, či klíčenek, ale také proto, že tato činnost není nijak složitá, a mohou se jí věnovat i méně zruční jedinci. Jste-li naopak tvůrčí typ, pak se vám v tomto oboru otevírá široká škála možností k tvorbě spousty zajímavých a originálních produktů.

Na trhu je k dostání více druhů křišťálové pryskyřice, z nichž každá má své specifické vlastnosti. Pokud se rozhodnete vytvořit pro maminku dárek z pryskyřice, do které budete chtít zalít sušené květiny, potom je ideální použít křišťálovou pryskyřici, která imituje sklo. Ta je používána nejčastěji na silnější odlitky a také na větší šperky, či dekorace.

Křišťálovou pryskyřici je možno také barvit, díky speciálním pigmentům. Tyto pigmenty do epoxidu umožní pryskyřici zůstat transparentní, přičemž jí dodají odstín zvolené barvy. Pokud zvolíme výrobu šperků z pryskyřice, která je perleťově obarvená, je možno použít místo tekutých barev perleťové práškové barvy. Při práci s pryskyřicí se rozhodně fantazii meze nekladou. Je možné vybírat z široké škály barev a pracovat rovněž s nepřeberným množstvím tvarů.

Můžeme pro maminku vybrané předměty zalévat do speciálních bižuterních lůžek nebo různých rámečků, které mají rozmanité tvary. Tím mohou vznikat například nádherné přívěsky na krk, amulety, prstýnky nebo náušnice. Krásným dárkem pro maminku by určitě byl například talisman pro štěstí v podobě zalitého čtyřlístku do křišťálové pryskyřice.

K výrobě dárků je možno využít speciálních silikonových forem, majících rozličné tvary i různorodé motivy.

Důležité je věnovat pozornost výběru pryskyřice. Každá epoxidová pryskyřice není vhodná na všechny výrobky. Rozmyslete si nejdříve, jaký dárek budete mamince vyrábět a podle toho vyberte pryskyřici. Vhodným pomocníkem pro povedený dárek pro maminku je sada pro výrobu šperků z pryskyřice, která už obsahuje správnou pryskyřici, silikonové formy a barvy do pryskyřice.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.