4 tipy jak zabránit potápění třpytek v pryskyřici

Výrobky z epoxidové pryskyřice se třpytkami mají šmrnc a kouzlo. Nicméně také mají jeden problém, kterému tvůrci čelí, a tím je klesání třpytek na dno pryskyřice. Zde jsou čtyři tipy, které vám pomohou udržet třpytky krásně rozptýlené ve vašich projektech z epoxidové pryskyřice.

Tip č. 1: Použijte pryskyřici s vysokou viskozitou

Viskozita vaší pryskyřice hraje zásadní roli v zabránění potopení třpytek. Pryskyřice s vysokou viskozitou je hustější a třpytkám nedává tolik šance klesnout na dno. Nejhustější pryskyřice v naší nabídce je Sea&Geode. Pozor ale, nevýhodou je, že díky své hustotě neudrží jen třpytky, ale také bublinky, které do ní vmícháte.

Tip č. 2: Vrstvené odlévání

Další účinnou metodou, jak zabránit potopení třpytek, je vrstvené odlévání. Tato technika zahrnuje nalít tenkou vrstvu pryskyřice, posypat ji třpytkami a nechat vytvrdnout úplně nebo alespoň do gelové fáze před přidáním další vrstvy. Tato metoda nejen zabraňuje potopení třpytek, ale také vytváří krásný hloubkový efekt ve vašich projektech.

Tip č. 3: Třpytky přidejte až ve fázi gelace

Načasování je všechno, obzvlášť pokud jde o přidávání třpytek do pryskyřice. Pokud je přidáte příliš brzy, klesnou na dno; pokud je přidáte příliš pozdě, zůstanou na povrchu. Trik je počkat, až pryskyřice začne houstnout, ale ještě není tvrdá. To se obvykle děje asi 30-60 minut po smíchání pryskyřice, ale může se to lišit v závislosti na typu pryskyřice a teplotě místnosti i hmoty. Experimentujte se svou pryskyřicí, abyste našli perfektní načasování.

Tip č. 4: Vyberte správný typ třpytek

Ne všechny třpytky jsou stejné. Některé jsou těžší než jiné a rychleji se ponoří do pryskyřice. Pro projekty z epoxidové pryskyřice je nejlepší použít jemné třpytky, protože jsou lehčí a je méně pravděpodobné, že se potopí. Pokud však dáváte přednost větším třpytkám, můžete je stále použít, ale budete muset být opatrnější s načasováním a případně použít techniku ​​vrstveného lití.

Chcete dodat svým výrobkům extra jiskru? Proč nezkusit náš duhový alkoholový inkoust? Váš výrobek se díky němu bude blýskat i bez použití třpytek.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.