Jak vybrat pryskyřici - rádce pro výběr pryskyřice

Chcete začít s odléváním epoxidové pryskyřice a nevíte kterou si vybrat? Výběr je jednodušší, než se může zdát! Projděte si našeho rádce, jak koupit správnou pryskyřici a docílit těch nejlepších výsledků.

První zastávka naší cesty za výběrem pryskyřice začíná u ujasnění, co budete vyrábět. Budou to náušnice, podtácky nebo pyramidy? Cítíte se na výrobu stolů, servírovacích prkének nebo geodových obrazů? Vždy si ujasněte, jaký výrobek nebo jaké výrobky mají pod vašima rukama vzniknout. Máte jasno? Výborně, mrkneme se na výběr pryskyřice.

U nás v Resin Studiu máme v nabídce dvousložkové pryskyřice, se kterými vykouzlíte prakticky jakýkoliv výrobek. Jak na míchání pryskyřice se mrkněte tady.

Každá z pryskyřic má už u svého úvodního obrázku piktogramy, které Vás rychle navedou na tu správnou cestu.

Chcete odlévat záložky? Pak vám skvěle poslouží pryskyřice do nižší tloušťky odlévání. Budou to pyramidy? Mrkněte se na vyšší tloušťku odlévání. Bude to více výrobků s různou tloušťkou? Pak zvolte pryskyřici do vyššího sloupce, ta totiž hravě zvládne i nižší výrobky.

Tento sloupec naleznete vyznačený piktogramem “tloušťka vrstvy” jako na obrázku zde:

                                               start 3                  5Five

Proč je důležité nepřesáhnout doporučenou výšku a objem odlévání? U pryskyřice je nežádoucí tzv. exotermická reakce. Více o exotermické reakci si prosím přečtěte zde.

Předvýběr pryskyřice máme hotový, ale pořád není jasné, která je ta nejlepší. Rozklikněte si popis u každé pryskyřice a přečtěte si více o jejich vlastnostech. Všechny naše popisky jsme vytvořili tak, aby byly všechny informace pohromadě a pochopil je profík i začátečník.

Chcete, aby pryskyřice časem nežloutla, protože budete odlévat čiré náušnice se sušenou květinou? Najděte v naší nabídce pryskyřici, která je ideální pro takový výrobek. Budete pryskyřici probarvovat pigmenty? Pak nemusíte tolik dbát na její UV stálost.

Vybrali jste si správnou pryskyřici? Výborně! Už jste o krok blíž k vlastnímu skvělému výrobku. Přečtěte si naše další články na blogu, třeba o výběru forem, penetraci nebo o broušení výrobků z pryskyřice.

V případě jakéhokoliv dotazu se na nás můžete obrátit, moc rádi vám pomůžeme.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.