Jak vybrat pryskyřici - rádce pro výběr pryskyřice

Chcete začít s odléváním epoxidové pryskyřice a nevíte kterou si vybrat? Výběr je jednodušší, než se může zdát! Projděte si našeho rádce, jak koupit správnou pryskyřici a docílit těch nejlepších výsledků.

Co budete vyrábět?

První zastávka naší cesty za výběrem pryskyřice začíná u ujasnění, co budete vyrábět. Budou to náušnice, podtácky nebo pyramidy? Cítíte se na výrobu stolů, servírovacích prkének nebo geodových obrazů? Vždy si ujasněte, jaký výrobek nebo jaké výrobky mají pod vašima rukama vzniknout. Máte jasno? Výborně, mrkneme se na výběr pryskyřice.

Správná výška odlévání

Pryskyřici v drtivé většině případů volíme tak, aby se odlévala do výšky stejné, nebo vyšší, než je výška formy. Každá z pryskyřic má už u svého úvodního obrázku piktogramy, které Vás rychle navedou na tu správnou cestu a vše je podrobně rozepsáno v popisku jednotlivých pryskyřic.

Chcete odlévat záložky? Pak vám skvěle poslouží pryskyřice do nižší tloušťky odlévání. Budou to pyramidy? Mrkněte se na vyšší tloušťku odlévání. Bude to více výrobků s různou tloušťkou? Pak zvolte pryskyřici do vyššího sloupce, ta totiž hravě zvládne i nižší výrobky.
Při výběru vám může pomoci i náš rádce pro výběr pryskyřice podle výrobku.

                                               start 3                  5Five

Sloupec naleznete vyznačený piktogramem “tloušťka vrstvy” jako na obrázcích výše.

Proč je důležité nepřesáhnout doporučenou výšku a objem odlévání?

V pryskyřici by se urychlila reakce, která způsobuje tvrdnutí pryskyřice a došlo by k nežádoucí exotermické reakci. Více o exotermické reakci si prosím přečtěte zde.

Předvýběr pryskyřice na základě výšky odlévání máme hotový, ale pořád není jasné, která je ta nejlepší? Rozklikněte si popis u každé pryskyřice a přečtěte si více o jejich vlastnostech. Všechny naše popisky jsme vytvořili tak, aby byly všechny informace pohromadě a pochopil je profík i začátečník.

💡 Návod zdarma

Jak začít s tvorbou z epoxidové pryskyřice? Stáhněte si náš návod!

Stáhnout

Na jaké další vlastnosti se díváme při výběru pryskyřice?

Zajímat vás může, jak je pryskyřice hustá, jakou má ochranu vůči žloutnutí a také jak dlouho trvá její vytvrzení. Pro každý projekt vás může zajímat jiná vlastnost. 

Chcete, aby pryskyřice časem nežloutla, protože budete odlévat čiré náušnice se sušenou květinou? Najděte v naší nabídce pryskyřici, která je ideální pro takový výrobek. Budete pryskyřici probarvovat pigmenty? Pak nemusíte tolik dbát na její UV stálost.

Vybrali jste si správnou pryskyřici?

Výborně! Už jste o krok blíž k vlastnímu dokonalému výrobku. 

V případě jakéhokoliv dotazu se na nás můžete obrátit, moc rádi vám pomůžeme.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.