Sušení květin a další ozdoby do pryskyřice

Pokud se do pryskyřice chystáte zalévat rostliny, dřevo nebo jiné přírodní materiály, nezapomínejte na jedno z hlavních pravidel - voda, ani vlhkost do pryskyřice nepatří. Mokré nebo vlhké předměty začnou reagovat s pryskyřicí, která se začne rychleji vytvrzovat a můžete tak nechtěně dosáhnout exotermické reakce nebo například nehezkého bílého filmu podobnému plísni, který se objeví okolo špatně vysušeného přírodního materiálu.

Květiny a rostliny sušte alespoň dva až tři týdny, celé květy i déle. Sušit můžete v knihách nebo v silicagelu, který pohlcuje vlhkost. Některé rostliny si po usušení a zalití nezachovají svojí barvu, je tak potřeba testovat, co která rostlina vydrží.

Pokud zaléváte dřevo, platí pro něj stejná pravidla jako pro květiny. Vlhkost dřeva musí být skutečně nízká, cca 5% a méně. Dřevo se jinak bude dále časem vysušovat a odtrhne se od pryskyřice.

Nespěchejte, pokud totiž netrpělivě přeskočíte sušící část, můžete se pak potýkat se nepovedeným výrobkem. Přeci jen ale existuje zkratka, dřevo se dá sehnat ze speciálních obchodů, kde vám budou garantovat jeho vlhkost a sušené rostliny a květy do pryskyřice si můžete pořídit u nás v Resin Studiu na odkazu zde

Pro další plniva jako jsou kamínky, dekorace, písek a třpytky také platí, že musí být dokonale suché. Všechny dekorace do pryskyřice z naší nabídky jsou ihned připravené k použití.

Samozřejmě i zde výjimky potvrzují pravidlo a může se stát, že ani po zalití čerstvé rostliny, motýlích křídel, listů a dalších přírodních materiálů nenarazíte na problémy a rostliny ani časem neztratí svou barvu. Většinou se ale nepodaří konzervací v pryskyřici předejít tlení a rozkladu živé tkáně, kterou do pryskyřice umístíte.

Experimentujte, zkoušejte a nebojte se objevovat všechny možné dekorace, které mají potenciál vypadat v pryskyřici nádherně! 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.