Pryskyřice Art Epoxy Start 2.0

534 Kč 441,32 Kč bez DPH
Skladem
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Pryskyřice Art Epoxy Start 2.0 má široké spektrum využití. Je vhodná pro zalévání a vytváření dekoračních předmětů, stolů, hodin i menších šperků z pryskyřice. Tato pryskyřice je skvělou volbou pro všechny, kteří teprve začínají, ale i pro zkušené tvůrce. Pryskyřice vytváří velmi pěkný povrch i bez opracování.

Pryskyřice není UV stabilní, je vhodná pro probarvení pigmenty a barvami z naší nabídky.

Vhodná na zalévaní do silikonových forem z naší nabídky, do tloušťky cca 3–4 cm.

Pryskyřice je dodávána s tvrdidlem.

Mísící poměr: 100 : 28 (hmotnostní) 

Země původu ČR

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výhodou Pryskyřice Art Epoxy Start 2.0 je dobrý poměr ceny a výkonu, její použití je totiž univerzální a cena nízká. Tato pryskyřice se vyznačuje nízkou viskozitou, což snižuje tvorbu vzduchových bublin při míchání složek a usnadňuje impregnovat pryskyřicí různé materiály.

Není plně transparentní a je použitelná na vrstvy cca 3–4 cm. V případě vyšších odlitků, doporučujeme odlévat po vrstvách, po částečném nebo úplném vytvrzení spodní vrstvy. U vyšších výrobků se může objevit zakalení u neprobarvené pryskyřice, na takové výrobky doporučujeme pryskyřici Art Epoxy 5-Five z naší nabídky. Pryskyřice je velmi tekutá a má samonivelační vlastnosti. Má velmi pěkný povrch i bez opracování. Lze ji dobře probarvovat a pigmentovat. Výborné mechanické vlastnosti, vysoká pevnost a soudržnost.

Specifikace:

 • velmi tekutý a dobře zabíhavý systém;
 • po vytvrzení má téměř transparentní, pevný a lesklý povrch. Ve větším objemu mírně zažloutlá, není UV stabilní, je vhodná pro probarvení;
 • lze ji použít pro zalévání všech typů materiálů (dřevo, beton, sklo apod.);
 • je bez rozpouštědel, neobsahuje fenolické látky a je prakticky bez zápachu;
 • dobře se barví barvivy a pigmenty z naší nabídky;
 • maximální tloušťka vrstvy je cca 4 cm;
 • viskozita: cca 450 mPa.s (pryskyřice); cca 30 mPa.s (tvrdidlo);
 • hustota směsi 1 – 1,05 g/cm3;
 • výsledná tvrdost 75 Shore D;
 • pevnost v tahu 55 Mpa pevnost v tlaku 65 Mpa;
 • doba zpracovatelnosti: 60 minut (200 g, 23 °C);
 • doba vytvrzení: 24–48 hodin (podle teploty prostředí a množství odlévaného materiálu).

Zpracování a aplikace:

Nejdříve smícháme obě složky v hmotnostním mísícím poměru 100 : 28. Každou složku je potřeba důkladně zvážit v gramech. Nejdříve do nádoby (čisté a suché) nalijeme a odvážíme složku A v požadovaném množství, vynulujeme váhu a nalijeme a odvážíme složku B v požadovaném množství. Pro usnadnění výpočtu potřebné hmotnosti složky A a B použijte naši tabulku výpočtů. Obě složky se míchají po dobu 3–4 minut (míchání ve směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček se střídá, přičemž je nutné seškrabávat materiál i ze stěn a dna nádoby). Po promíchání se doporučuje směs přelít do jiné čisté a suché nádoby, znovu zamíchat a poté aplikovat.

Pokud se hmota odlévá do forem, je vhodné použít silikonovou formu. V případě forem vyrobených z jiných materiálů, je nutné pro snadné vyjmutí z formy použít separátor. Nedoporučujeme použít jako formu skleněné nádoby, mohly by při vytvrzování pryskyřice prasknout. Při zalévání porézních materiálů (dřevo, beton) dochází k uvolňování vzduchových bublin do odlévané hmoty, proto je potřeba tyto předměty penetrovat. Penetraci porézních materiálů je možné provést speciální penetrací, nebo je můžete natřít tenkou vrstvou pryskyřice a po jejím zatuhnutí takové předměty zalít do požadovaného výrobku.

Pro zajištění optimální konzistence a kvalitního výsledku po aplikaci je potřeba při smíchávání zajistit dostatečnou teplotu prostředí i hmoty (cca 20 °C). Nízké teploty mají výrazně negativní vliv na konečný výsledek. Pryskyřice je náchylnější na „chytání“ vlhkosti ze vzduchu, v důsledku toho na povrchu hotových výrobku mohou vzniknout vodní skvrny. Proto je důležité zamezit přístupu vlhkosti k povrchu, zvláště v deštivějším období. Výrobky je třeba v době vytvrzování zakrýt, nebo je následně po vytvrzení přebrousit a vyleštit. Případně můžete výrobek pokrýt finální vrstvou pryskyřice Art Epoxy Fluid 2.0. která vytvoří zrcadlový povrch beze skvrn.

Upozorněni:

 • dodržujte dobu zpracování, nepracujte s hotovou směsí déle než 60 minut (výška sloupce v míchací nádobě nesmí přesáhnout doporučenou výšku odlévání, pokud jí přesáhne, výrazně se snižuje doba zpracovatelnosti). Při nedodržení této doby nemusí mít výrobky potřebné vlastnosti (hotové výrobky mohou být křehké) a pryskyřice se může začít v míchací nádobě ve vyšší vrstvě rychle zahřívat (tzv. exotermická reakce) a znehodnotit se;
 • na hotové výrobky z pryskyřice se nesmí pokládat horké předměty, jako jsou například hrnky s čajem. Výrobek by se mohl poškodit.

Bezpečnostní opatření:

 • nedoporučujeme, aby s pryskyřicí pracovaly děti do 18 let, těhotné a kojící ženy;
 • při zasažení očí je vypláchněte velkým množstvím vody. Vyvarujte se polknutí či vdechnutí materiálu. Při požití nebo zasažení sliznic vyhledejte lékaře;
 • po práci si důkladně umyjte ruce, zejména před jídlem. Při tvoření výrobku nekuřte, nepijte ani nejezte;
 • pracujte v dobře větraném prostoru s (důležité!) nízkou vlhkostí (ne více než 30–40 %);
 • teplota nesmí být nižší než 20 °C a vyšší než 25–27 °C;
 • pracujte pouze v rukavicích, pryskyřice může na kůži vyvolat alergickou reakci;
 • doporučujeme chránit vaše dýchací cesty respirátorem nebo celoobličejovou maskou.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení