Pryskyřice Art Epoxy Start 2.0

534 Kč 441,32 Kč bez DPH
Skladem
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Pryskyřice Art Epoxy Start 2.0 má široké spektrum využití. Je vhodná pro zalévání a vytváření dekoračních předmětů, stolů, hodin i menších šperků z pryskyřice. Tato pryskyřice je skvělou volbou pro všechny, kteří teprve začínají, ale i pro zkušené tvůrce. Pryskyřice vytváří velmi pěkný povrch i bez opracování.

Pryskyřice není UV stabilní, je vhodná pro probarvení pigmenty a barvami z naší nabídky.

Vhodná na zalévaní do silikonových forem z naší nabídky, do tloušťky cca 3–4 cm.

Pryskyřice je dodávána s tvrdidlem.

Mísící poměr: 100 : 28 (hmotnostní) 

Země původu ČR

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výhodou Pryskyřice Art Epoxy Start 2.0 je dobrý poměr ceny a výkonu, její použití je totiž univerzální a cena nízká. Tato pryskyřice se vyznačuje nízkou viskozitou, což snižuje tvorbu vzduchových bublin při míchání složek a usnadňuje impregnovat pryskyřicí různé materiály.

Není plně transparentní a je použitelná na vrstvy cca 3–4 cm. V případě vyšších odlitků, doporučujeme odlévat po vrstvách, po částečném nebo úplném vytvrzení spodní vrstvy. U vyšších výrobků se může objevit zakalení u neprobarvené pryskyřice, na takové výrobky doporučujeme pryskyřici Art Epoxy 5-Five z naší nabídky. Pryskyřice je velmi tekutá a má samonivelační vlastnosti. Má velmi pěkný povrch i bez opracování. Lze ji dobře probarvovat a pigmentovat. Výborné mechanické vlastnosti, vysoká pevnost a soudržnost.

Specifikace:

 • velmi tekutý a dobře zabíhavý systém;
 • po vytvrzení má téměř transparentní, pevný a lesklý povrch. Ve větším objemu mírně zažloutlá, není UV stabilní, je vhodná pro probarvení;
 • lze ji použít pro zalévání všech typů materiálů (dřevo, beton, sklo apod.);
 • je bez rozpouštědel, neobsahuje fenolické látky a je prakticky bez zápachu;
 • dobře se barví barvivy a pigmenty z naší nabídky;
 • maximální tloušťka vrstvy je cca 4 cm;
 • viskozita: cca 450 mPa.s (pryskyřice); cca 30 mPa.s (tvrdidlo);
 • hustota směsi 1 – 1,05 g/cm3;
 • pevnost v tahu 55 Mpa pevnost v tlaku 65 Mpa;
 • doba zpracovatelnosti: 60 minut (200 g, 23 °C);
 • doba vytvrzení: 24–48 hodin (podle teploty prostředí a množství odlévaného materiálu).

Zpracování a aplikace:

Nejdříve smícháme obě složky v hmotnostním mísícím poměru 100 : 28. Každou složku je potřeba důkladně zvážit v gramech. Nejdříve do nádoby (čisté a suché) nalijeme a odvážíme složku A v požadovaném množství, vynulujeme váhu a nalijeme a odvážíme složku B v požadovaném množství. Pro usnadnění výpočtu potřebné hmotnosti složky A a B použijte naši tabulku výpočtů. Obě složky se míchají po dobu 3–4 minut (míchání ve směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček se střídá, přičemž je nutné seškrabávat materiál i ze stěn a dna nádoby). Po promíchání se doporučuje směs přelít do jiné čisté a suché nádoby, znovu zamíchat a poté aplikovat.

Pokud se hmota odlévá do forem, je vhodné použít silikonovou formu. V případě forem vyrobených z jiných materiálů, je nutné pro snadné vyjmutí z formy použít separátor. Nedoporučujeme použít jako formu skleněné nádoby, mohly by při vytvrzování pryskyřice prasknout. Při zalévání porézních materiálů (dřevo, beton) dochází k uvolňování vzduchových bublin do odlévané hmoty, proto je potřeba tyto předměty penetrovat. Penetraci porézních materiálů je možné provést speciální penetrací, nebo je můžete natřít tenkou vrstvou pryskyřice a po jejím zatuhnutí takové předměty zalít do požadovaného výrobku.

Pro zajištění optimální konzistence a kvalitního výsledku po aplikaci je potřeba při smíchávání zajistit dostatečnou teplotu prostředí i hmoty (cca 20 °C). Nízké teploty mají výrazně negativní vliv na konečný výsledek. Pryskyřice je náchylnější na „chytání“ vlhkosti ze vzduchu, v důsledku toho na povrchu hotových výrobku mohou vzniknout vodní skvrny. Proto je důležité zamezit přístupu vlhkosti k povrchu, zvláště v deštivějším období. Výrobky je třeba v době vytvrzování zakrýt, nebo je následně po vytvrzení přebrousit a vyleštit. Případně můžete výrobek pokrýt finální vrstvou pryskyřice Art Epoxy Fluid 2.0. která vytvoří zrcadlový povrch beze skvrn.

Upozorněni:

 • dodržujte dobu zpracování, nepracujte s hotovou směsí déle než 60 minut (výška sloupce v míchací nádobě nesmí přesáhnout doporučenou výšku odlévání, pokud jí přesáhne, výrazně se snižuje doba zpracovatelnosti). Při nedodržení této doby nemusí mít výrobky potřebné vlastnosti (hotové výrobky mohou být křehké) a pryskyřice se může začít v míchací nádobě ve vyšší vrstvě rychle zahřívat (tzv. exotermická reakce) a znehodnotit se;
 • na hotové výrobky z pryskyřice se nesmí pokládat horké předměty, jako jsou například hrnky s čajem. Výrobek by se mohl poškodit.

Bezpečnostní opatření:

 • nedoporučujeme, aby s pryskyřicí pracovaly děti do 18 let a těhotné ženy;
 • při zasažení očí je vypláchněte velkým množstvím vody. Vyvarujte se polknutí či vdechnutí materiálu. Při požití nebo zasažení sliznic vyhledejte lékaře;
 • po práci si důkladně umyjte ruce, zejména před jídlem. Při tvoření výrobku nekuřte, nepijte ani nejezte;
 • pracujte v dobře větraném prostoru s (důležité!) nízkou vlhkostí (ne více než 30–40 %);
 • teplota nesmí být nižší než 20 °C a vyšší než 25–27 °C;
 • pracujte pouze v rukavicích, pryskyřice může na kůži vyvolat alergickou reakci;
 • doporučujeme chránit vaše dýchací cesty respirátorem nebo celoobličejovou maskou.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.