Jak namalovat obraz pryskyřicí na PVC desku

Chystáte se vyrobit obraz z pryskyřice? Takový obraz můžete vytvořit hned na několika podkladech, více jsme se o nich rozepsali zde.  V tomto článku si ukážeme, jak vyrobit geodový obraz z pryskyřice na PVC desku.

Co budete potřebovat pro výrobu obrazu z pryskyřice

PVC desku
Pryskyřici Sea&Geode
Barviva
Kamínky a skleněné střepy
Hořákový zapalovač
Metalický fix
Spotřební materiál
Váhu
Vodováhu

💡 Návod zdarma

Jak začít s tvorbou z epoxidové pryskyřice? Stáhněte si náš návod!

Stáhnout

Postup výroby

 1. Při malování pryskyřicí na PVC desku není potřeba žádná speciální příprava povrchu, pryskyřici můžete odlévat přímo na desku. Naše PVC desky jsou navíc z jedné strany opatřeny krycí fólií*, díky které ji nemusíte oblepovat lepicí páskou a odkapanou vytvrdnou pryskyřici z této strany snadno sloupnete.

  *Sledujte popisky u zboží, změna v sortimentu vyhrazena.

 2. Desku postavte na kelímky nebo jiný podstavec pohledovou stranou nahoru. Strana opatřená krycí fólií je opatřena samolepkou a patří dolů. S pomocí vodováhy zajistěte, aby byla deska v dokonalé rovině. 3. Pryskyřici Sea&Geode namíchejte podle návodu. Na desku 30 cm stačí 200 gramů pryskyřice. Tuto pryskyřici používáme proto, že je velmi hustá a díky tomu tolik nestéká a zároveň se s ní dají vytvářet zajímavé obrazce při prolínání barev. Je také vhodná, pokud chcete vyrábět moře z pryskyřice.

 4. Pryskyřici si rozdělte do několika kelímků. Část obarvěte, pryskyřici můžete nechat i neobarvenou. Pokud používáte kamínky, abyste vytvořili geodu, nasypte kamínky do kelímku a přidejte malé množství pryskyřice. Cílem je, aby se kamínky jen obalily pryskyřicí, ale aby v ní neplavaly. Jedině tak dosáhnete geodového vzhledu a pod kamínky nebude kaluž pryskyřice.

  Barevné schéma závisí na tom, co se vám líbí. Použít můžete jakoukoliv barvu do pryskyřice. 5. Kamínky obalené pryskyřicí umístěte na desku a porovnejte je. 6. Nalijte pryskyřici do všech místo, kde kamínky nejsou a špachtlí ji porovnejte. Můžete ji také rozfoukat fénem nebo horkovzdušnou pistolí, aby vzniklo zajímavé prolnutí barev. 7. Pryskyřici nechte 10-15 minut odstát a rychlými pohyby hořákového zapalovače odstraňte povrchové bublinky. Se zapalovačem nikdy nezůstávejte na jednom místě, aby se pryskyřice nepoškodila. Odstranění bublinek opakujte za dalších 15 minut. 8. Dílo zakryjte tak, aby do něj nepadal prach.

 9. Po vytvrzení za cca 24 hodin můžete domalovat čáry metalickým fixem. 10. Opatrně odstraňte krycí fólii ze zadní strany obrazu. Na místech, kde je více přeteklé pryskyřice může být složitější pryskyřici uvolnit, i když je pod ní fólie. Nahřejte ji zapalovačem, fénem nebo horkovzdušnou pistolí a půjde lépe dolů. 11. Na zadní stranu PVC desky umístěte háček, nebo ji opřete o stěnu.


Máte raději video návody? Pak nepřehlédněte toto video s výrobou geody z pryskyřice.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.