Jak na mramorování s NatuResin?

Uchvátily vás nejnovější trendy při výrobě bytových dekorací a chcete si je také vyzkoušet? Tak to jste tu správně! Mrkneme se na jednoduché postupy, jak na tyto efekty vyzrát. V tomto článku se podíváme na mramorování!

Mramorování je prostě in!

Je to tak a ne jinak, mramorový efekt je stále trendy a bude snad už navždy. Navíc postup je tak jednoduchý, že za málo práce získáte opravdu hodně muziky!

 

Jdeme na to!

Připravte si pracovní plochu a vše, co budete při výrobě potřebovat. Co je potřeba mít připravené už víme z našeho článku “Jak pracovat s minerální pryskyřicí NatuResin?”.

Na mramorování budeme potřebovat dva kelímky. V jednom kelímku si namícháme všechnu hmotu, kterou budeme potřebovat na vyplnění silikonové formy. Do druhého kelímku si odlijte namíchanou NatuResin do cca 0,5 cm výšky kelímku a tu obarvěte. Budete barvit klasickou černou, nebo jinou barvou? Fantazii se meze nekladou.

Množství barevné části záleží na vás, podle objemu barevné části pak bude výrobek více či méně probarvený. Před smícháním barev doporučujeme počkat, dokud nebude hmota hustá jako med. Obě barvy se tak méně promíchají a vytvoří hezké mramorování.

 

Obarvenou část nalijte do prvního kelímku s neobarvenou NatuResin. My jí naléváme ke kraji a velmi opatrně. Pak si vezměte párátko, špejli nebo špachtli a jednou nebo dvakrát obě barvy zlehka prohrábněte, abyste je spojili jen velmi lehce.

💡 Návod zdarma

Jak začít s tvorbou z epoxidové pryskyřice? Stáhněte si náš návod!

Stáhnout

Naléváme do formy

Obě barvy máte v jednom kelímku, můžete tedy začít odlévat do formy. Naléváme z té strany kelímku, kde jsme nalili obarvenou část. Pokud budete s kelímkem pohybovat do stran, vytvoříte obloučky v mramorování. My jsme si zvolili nalévání od shora dolů.

Formu poklepejte ze stran, případně s ní lehce ťukněte o pracovní plochu, abyste se zbavili bublinek a nechte zatvrdnout. Po vytvrdnutí, kdy proběhne termochemická reakce a hmota vychladne jí můžete jemně vyjmout z formy a nechat dotvrdit na stole.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.