Jak spojit epoxidovou a minerální pryskyřici v něco úžasného

Uchvátily vás nejnovější trendy při výrobě bytových dekorací a chcete si je také vyzkoušet? Tak to jste tu správně! Mrkneme se na jednoduché postupy, jak na tyto efekty vyzrát. V tomto článku se podíváme na spojení epoxidové a minerální pryskyřice!

Bude to spolu fungovat?

Ano! Oblíbenost spojení minerální a epoxidové pryskyřice už dosáhla obřích rozměrů a toto spojení dvou světů si zamilujete i vy. Minerální pryskyřice je matná a epoxidová pryskyřice zase lesklá. Spojte je a zaručujeme vám, že budete mít originální výrobek, na který se bude každý ptát a bude ho také chtít.

Jak na to?

Nejprve si připravíme odlitek z minerální pryskyřice NatuResin.

Připravte si pracovní plochu a vše, co budete při výrobě potřebovat. Co je potřeba mít připravené už víme z našeho článku “Jak pracovat s minerální pryskyřicí NatuResin ?”.

Namíchejte si potřebné množství NatuResin pro vaši formu a celou jí naplňte. Poté, co proběhne termochemická reakce, kdy se výrobek zahřeje a pak zase zchladne, je možné odlitek vyjmout z formy. Trvá to jen několik desítek minut.

Odlitek je v této fázi stále křehčí, dá se tedy zlomit tak, aby vám zůstaly dvě poloviny.

Kdy můžu použít epoxidovou pryskyřici?

S odléváním epoxidové pryskyřice počkejte zhruba 24 hodin. Z odlitku minerální pryskyřice se totiž bude ještě nějakou dobu odpařovat voda, kterou nemá epoxidová pryskyřice ráda.

💡 Návod zdarma

Jak začít s tvorbou z epoxidové pryskyřice? Stáhněte si náš návod!

Stáhnout

Odlitek z NatuResin mám připravený, co dál?

Formu si očistěte, aby vám nějaké zbytky minerální pryskyřice nebo prach neponičily část s epoxidovou pryskyřicí. Do formy vložte polovinu nebo kousky odlitku z minerální pryskyřice a pořádně je přitlačte a usaďte. Pak si už jen namícháte epoxidovou pryskyřici a nalijte jí do druhé části formy. My jsme použili pryskyřici Fluid.

Dozdobit, počkat a hotovo!

Pokud chcete, můžete část s epoxidovou pryskyřicí dozdobit květinami, glitry nebo jinými ozdobami. Pak už jen počkáte na úplné vytvrzení a je hotovo!

Křišťálová pryskyřice zachrání nepovedené výrobky

Máte ne úplně povedený výrobek z minerální pryskyřice a chcete mu dodat šmrnc? Vypadá podtácek třeba nějak takto? Křišťálová pryskyřice zachrání den! Nalijte na výrobek trochu čiré pryskyřice, my jsme použili Fluid stejně jako u předchozího výrobku...

...a zkuste ho dozdobit trochou glitrů a pár tahy barevné pryskyřice. Díky tomuto spojení dvou pryskyřic nikdy nebudete vyhazovat nepovedené výrobky!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.