Seznamte se s NatuResin

NatuResin vám přináší všechny vytoužené vlastnosti, které jste si kdy od kreativních hmot přáli. Tato minerální pryskyřice, také známá jako eko pryskyřice, v sobě totiž snoubí pevnost, dostatečnou dobu zpracování, je ekologická, barvitelná a mohou s ní pracovat i děti. Nemusíte se u ní bát výparů a dlouhé doby vytvrzení jako u epoxidové pryskyřice. Pojďte se s námi podívat této minerální pryskyřici na zoubek a zamilujte se do ní stejně jako my!

Co je NatuResin?

NatuResin je minerální pryskyřice, kterou zaktivujete přidáním vody v předem daném poměru, který je potřeba zvážit na digitální váze. Třeba takové, kterou používáte doma v kuchyni. Takhle jednoduché to je! Navíc díky předem danému poměru máte vždy jistotu, že jste hmotu namíchali správně a můžete se do pár desítek minut těšit na svůj originální výrobek.

Pokud NatuResin neobarvíte, bude mít po vytvrdnutí bílou barvu, i když ne úplně zářivou bílou. Chcete naopak barevný výrobek? Máme pro vás připravenou celou škálu barev, které mezi sebou můžete libovolně míchat, přidat je rovnou do namíchané směsi, a dosáhnout tak unikátních odstínů. Povrch má po vytvrdnutí sametově hladký a po poklepání dělá krásný keramický zvuk.

Co s touto minerální pryskyřicí můžu vytvořit?

S pomocí silikonových forem si s eko pryskyřicí vytvoříte vše od bytových dekorací, krabiček, mističek, stojánků, a sošek až po šperky.

Díky nezávadnosti si můžete užít spoustu zábavy při tvoření s dětmi. Vyrobte si s nimi třeba pastelkovníky, krabičky na poklady nebo stojánky na šperky a gumičky.

Čím se minerální pryskyřice liší od jiných kreativních hmot? 

  • Po vytvrdnutí se eko pryskyřice vyznačuje vysokou pevností a odolností. Tím překoná sádru, beton, keramiku a další zavedené kreativní hmoty.
  • Můžete ji obarvit rovnou při míchání, nejste odkázáni na barvení až po vytvrdnutí. Samozřejmě ale můžete dobarvovat jakoukoliv barvu i po vytvrdnutí.
  • Díky předem danému poměru NatuResin a vody se také vyhnete známým karambolům jako třeba u sádry, která vám často velmi rychle ztuhne, nebo je naopak moc tekutá.
  • Narozdíl od keramiky se NatuResin nemusí vypalovat a není tak porézní.
  • Oproti hmotě Jesmonite se nedočkáte nepříjemného hrudkování. Po smíchání je NatuResin tekutější a má delší dobu zpracování, snadněji se s ní pracuje. Nemusíte se ani bát těžké zásilky, protože NatuResin nemícháte se speciální tekutinou, ale s vodou z kohoutku.
  • Narozdíl od betonu můžete vytvářet tvarově složitější výrobky v silikonových formách a nečekáte na výsledek několik dní. Oproti betonu také můžete vyrábět odlitky s jemnějšími detaily a tenčími stěnami.

Co se zbytky namíchané minerální pryskyřice?

Co když namícháte hmoty víc, než kolik potřebujete? Můžete ji buď nechat vytvrdnout v míchacím kelímku, nebo jí zředit větším množstvím vody a bezpečně vylít do odpadu.

💡 Návod zdarma

Jak začít s tvorbou z epoxidové pryskyřice? Stáhněte si náš návod!

Stáhnout

Pokud vám ale můžeme poradit, připravte si menší formy na tyto zbytky a vykouzlete z nich třeba šperky! Chcete být ještě kreativnější? Vylijte zbytek v tenké vrstvě na pečící papír a nechte ztvrdnout. Poté jej nadrťte na drobné kousky, které můžete přimíchat do další várky a vytvoříte si krásnou mozaiku. NatuResin využijete zkrátka a jednoduše do poslední kapky.

Můžu NatuResin minerální pryskyřici kombinovat s epoxidovou pryskyřicí?

Ano! NatuResin a epoxidová pryskyřice jsou báječní parťáci. Na toto téma jsme pro vás napsali článek jak postupovat, abyste dosáhli efektního spojení dvou materiálů, které spolu fungují jedním slovem úchvatně.

Jak dosáhnu terrazzo efektu, mramorování nebo color blockingu?

Mrkněte se na naše další články na téma NatuResin, kde vám poradíme krok za krokem, jak si vytvořit dekorace s trendy zdobením.

Kde NatuResin objednat?

Minerální pryskyřice NatuResin je dostupná u nás na www.resinstudio.cz. Objednejte si jí a zamilujte se do ní, stejně jako my! Mysleli jste si, že stejnou lásku jako k epoxidové pryskyřici nenajdete? My jsme si to mysleli taky a jak jsme se spletli!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.