Veselé kabátky na knihy aneb látkové obaly na knihy od Vanezy

Autorem článku je Zdeňka Vaňková z e-shopu www.vaneza.cz

Co se vám vybaví, když slyšíte veselé kabátky na knihy? Knížka, co si obleče nejnovější výstřelky dnešní módy? Nejste tak daleko od pravdy! Jsou to šité látkové obaly zdobené barevnými, veselými obrázky na přední straně.

Proč si mám knížku zabalit?

  • Jen tak pro radost - knížka krásně vypadá.

  • Je chráněná před ušpiněním.

  • Aby se nepotrhala.

  • Snadno ji najdeme mezi ostatními.

  • Aby se nám dobře držela (obal je velmi příjemný do ruky).

  • Nikdo neuvidí, co čtete, pokud čtete venku (například ve vlaku, v čekárně…).

  • Vymyslíte další důvod?

Jak zabalit knihu?

Když zapátrám v paměti, jako děti jsme si knihy a sešity balily do modrého papírového obalu, prodával se v papírnictví v rolích. Půjčené knížky jsme si balili i do novin. Moc toho na výběr nebylo, co si budeme povídat. To už si dnešní děti asi pamatovat nebudou a určitě by je nenapadlo vzít si noviny. Ale výhodou dnešní doby je, že je spousta materiálů a spousta možností. Můžeme si knihu nechat úplně bez obalu, nebo ji můžeme obalit do igelitového obalu, ale tam je zase riziko, že se budeme cítit jako ve škole :-D.

💡 Návod zdarma

Jak začít s tvorbou z epoxidové pryskyřice? Stáhněte si náš návod!

Stáhnout

Anebo zvolíme originální, ručně šitý kabátek, dle vlastního výběru, s možností krásných motivů, které najdete v dílně Vaneza. Najdete zde širokou škálu motivů, jak pro děti, tak pro dospělé. Dinosauři, draci, kočky ale i pro milovníky přírody se najdou obaly s květinami, stromy a mnoho dalších.

A pokud byste si nevybrali z mých kabátků, můžete si vlastní kabátek pro Vaši oblíbenou knihu zhotovit sami. Stačí mít doma šicí stroj, lis na výztuhy, látku, výztuhu, nůžky, nitě, metr, špendlíky… a v neposlední řadě šikovné ručičky a trpělivost :) Ale o tom asi někdy příště u mě na blogu.

A ještě vám prozradím, proč ráda šiji obaly na knihy.

Těch důvodů najdu více, ale jedním z těch hlavních důvodů je rozmanitost, kterou vzniklým obalům mohu dát.

Technik je spousty a možností také. Obal na knihu mohu ušít z látky. Je jedno, zda je vzorovaná, nebo jen jednobarevná.

Mohu použít předtištěné panely, na přední straně obalu na knihu vypadají dokonale, některé obrázky z přírody jsou tak nádherné, že zvířata na nich vypadají jako živá.

A také mohu udělat přímo výšivku na obal, použít patchworkovou techniku, která spočívá v sešívání kousíčků látek do nějakého zvoleného vzoru, našít aplikaci, malovat. Existují i látky, které si můžete doma dotvořit sami a vykreslit fixem na textil (ocení děti i rodiče...děti se zabaví a rodiče si dají v klidu kávičku se svojí milovanou knížkou :) ).

Každý obal je originál, není to pro mě rutina, ale opravdu každý je jedinečný, dávám tomu ten čas, který si zaslouží. Každá pochvala mě zahřeje a velice potěší a dává mi energii do dalšího vymýšlení nových a nových obalů.

Vaše Vaneza www.vaneza.cz

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.