Jak na color blocking s NatuResin?

Uchvátily vás nejnovější trendy při výrobě bytových dekorací a chcete si je také vyzkoušet? Tak to jste tu správně! Mrkneme se na jednoduché postupy, jak na tyto efekty vyzrát. V tomto článku se podíváme na color blocking!

Co je color blocking?

Color blocking je trend, který využívá velkých pestrobarevných ploch neboli bloků. Žádná z barev není dominantní a barvy bývají intenzivní, syté a pestré. Při kombinování barevných bloků se vychází především z odstínů základních barev. Můžete však kombinovat jednobarevný blok s mramorovaným nebo terrazzo blokem. 

Na jinou variantu color blockingu se podíváme u spojení minerální pryskyřice s epoxidovou pryskyřicí.

Teorie bylo dost, jdeme se připravit!

Připravte si pracovní plochu a vše, co budete při výrobě potřebovat. Co je potřeba mít připravené už víme z našeho článku “Jak pracovat s minerální pryskyřicí NatuResin ?”.

Na color blocking budeme potřebovat dva kelímky s obarvenou minerální pryskyřicí NatuResin. V jednom kelímku si můžeme připravit mramorování nebo do ní zamíchat chipsy. Můžete ji ale nechat i jednoduše obarvenou bez speciálních efektů.

Jak odlévat?

Při color blockingu odléváme z obou kelímků najednou. Do obou rukou si připravte kelímky a současně z nich začněte odlévat obě obarvené minerální pryskyřice. Odléváme zpravidla od jednoho okraje k druhému, abychom co nejlépe dodrželi čistou linii mezi barvami.

Tip: Bojíte se, že se barvy spojí? Pak můžete odlít formu jednou barvou a ihned po zatuhnutí odlitek rozlomit. Po rozlomení polovinu vložíte zpět do formy, přitlačíte a vzniklou mezeru vylijete druhou barvou. Při takovém postupu se čerstvě odlitá hmota hezky spojí s již vytvrzeným odlitkem. Dejte si jen pozor, abyste nalévali takové množství, aby se hladina hezky srovnala s již vytvrzenou polovinou.

A je to!

Výrobek už jenom vyjmete z formy a necháte dotvrdnout. Pokud má ostré okraje, můžete je jednoduše odříznout odlamovacím nožem, nebo je zabrousit brusným papírem.

Zvládli jste to na jedničku!

Zajímá Vás, jaký je bude odlitek vypadat při odlévání obou barev najednou a jak při vložení již vytvrzené poloviny? Na obrázku níže je vlevo nalévání najednou a vpravo dolití černé části k již vytvrzené růžové. Který postup si vyberete vy?

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.